Częste pytania

 

PYTANIA DOTYCZĄCE REKOLEKCJI

  • Kiedy osobę traktujemy jako pełnoletnią?
  • Osoba jest dla organizatorów rekolekcji pełnoletnia, jeśli na dzień przed rozpoczęciem turnusu ukończy 18 lat.

  • Czy można dołączyć do karty ksero książeczki zdrowia?
  • Nie! Nie dołączamy ksera książeczki zdrowia. Oświadczenie o stanie zdrowia uczestnika podpisują rodzice lub lekarz rodzinny. Uczestnicy powinni zabrać ze sobą książeczkę zdrowia na rekolekcje.

  • Kto ma się podpisać w części trzeciej na karcie rekolekcyjnej osoby pełnoletniej?
  • Osoby pełnoletnie same decydują o tym, czy pojadą na rekolekcje czy nie. W związku z powyższym nie muszą w ogóle wypełniać części trzeciej karty i jej podpisywać. Zalecamy jednak wpisanie danych dotyczących szczepień, żeby w razie kontaktu z lekarzem były pod ręką.

  • Do jakich kart dołączamy osobną opinię o uczestniku?
  • Osobną opinię o uczestniku dołączamy do kart na ONŻ1, ONŻ2, ONŻ3, KODA. Można ją pobrać, wydrukować i wypisać ręcznie lub też wypisać komputerowo, wydrukować i podpisać. Odpowiednie druki tutaj. Prosimy, żeby opinię zszyć. W przypadku OND i ODB opinię wpisujemy na kartę.

  • W jaki sposób i w jakiej kwocie można uzyskać dofinansowanie?
  • Informacji na temat dofinansowania powinni udzielić moderatorzy oaz w parafiach. Jeśli ta informacja nie została im przekazana wcześniej to powinni zwrócić się z zapytaniem do moderatora rejonowego.

  • Kiedy trzeba dołączyć prośbę o dofinansowanie na piśmie od proboszcza?
  • Prośbę pisemną od proboszcza dołączamy, jeśli proboszcz prosi o dofinansowanie udzielone przez DOR. W żadnym innym przypadku nie trzeba nic dołączać.

  • Jaką parafię wpisać u uczestnika na listach czy karcie, jeśli na oazę chodzi poza parafią zamieszkania?
  • Zawsze wpisujemy parafię, w której chodzi na oazę.

     

    NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA DOT. FAKTUR

    • Czy wystawiamy faktury VAT?
      Nie – wystawiamy zwykłe faktury, bo z VAT jesteśmy zwolnieni – na mocy art. 43 ust. 1 pkt 31 lit. a ustawy o VAT.
    • Co wpisane jest w treści faktury?
      Na fakturach wpisujemy TYLKO I WYŁĄCZNIE – udział w rekolekcjach Ruchu Światło-Życie. Żadnego innego wpisu nie możemy umieścić.
    • W jaki sposób otrzymam fakturę?
      Jeśli został wypełniony formularz prośby o fakturę to zostanie ona przesłana mailowo na adres podany w formularzu. Jeśli to prosimy o jak najszybsze wypełnienie formularza. Można to zrobić TUTAJ!
    • Czy mogę otrzymać potwierdzenie udziału w rekolekcjach?
      Potwierdzenie udziału można otrzymać, ale nie wystawiamy potwierdzenia pobytu na wypoczynku, bo nie jesteśmy organizatorem wypoczynku.
    • Czy Diakonia Ruchu Światło-Życie (organizator rekolekcji) ma wpis do KRS? Czy jest zgłoszony jako organizator wypoczynku?
      Diakonia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej prowadzi działalność na podstawie Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 17 grudnia 2007 r. w sprawie nadania osobowości prawnej „Diakonii Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej” (Dz. U. nr 243 poz. 1797 z dnia 28 grudnia 2007 r.) oraz Statutu DIAKONII RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE. Organizacja rekolekcji jest zadaniem statutowym Diakonii. Diakonia jest organizacją kościelną i wypełnia zadania własne Kościoła Rzymskokatolickiego.
    • Czy mogę zapotrzebowania na fakturę mogę zgłosić telefonicznie?
      Nie! Proszę wypełnić formularz na stronie.

Warunki przetwarzania danych osobowych

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej z siedzibą przy ul. Różyckiego 8, 40-589 Katowice Kontakt w sprawie przetwarzania danych możliwy jest pod adresem email: dor.katowice@gmail.com Dane osobowe przetwarzane są tylko i wyłącznie w celach związanych z organizacją rekolekcji Ruchu Światło-Życie i korzystają z nich wyłącznie osoby prowadzące. Wyżej wymienione stowarzyszenie nie …