Co to jest oaza letnia?

Bardzo się cieszymy, że zdecydowaliście się Państwo posłać Wasze Dziecko na 15-dniowe rekolekcje oazowe.

Jest to czas, w którym Wasza Córka/Syn odpocznie duchowo i fizycznie, odkryje wartości, których coraz trudniej dostrzec w dzisiejszym świecie, pozna nowych rówieśników i nauczy się samodzielności.

Rekolekcje oazowe podzielone są wg tzw. „stopni” wiekowych (OND1, 2, 3 ) i formacyjnych (ONŻ 1, 2, 3). Każdy z nich różni się  tematyką, ale elementem łączącym wszystkie stopnie  jest pogłębienie wiary i budowanie wspólnoty Kościoła przez codzienną Eucharystię, spotkania w małej grupie, modlitwę różańcową i budowanie więzi chrześcijańskiej.

Rekolekcje oazowe trwają 15 dni ( plus dzień w którym Państwo przywozicie Dziecko na punkt rekolekcyjny i dzień,  w którym odbieracie).Warto, raz jeszcze zapoznać się z „Informacją o warunkach rekolekcji letnich” (dokument jest co roku aktualizowany), odpowiednią kartą rekolekcyjną jak i listem – zaproszeniem, który  do Państwa i Dziecka wyślą prowadzący rekolekcje. Rekolekcje mają charakter „zamknięty” czyli w trakcie ich trwania nie przewiduje się odwiedzin gości (co nie oznacza! że Dziecko uczestniczy w jakiejś sekcie i robią mu pranie mózgu).Chodzi o to, by Wasza Pociecha dobrze przeżyła treści rekolekcji.

Wysyłając  na rekolekcje warto Synowi/ Córce przypomnieć by zabrało ze sobą; śpiwór, poduszkę, odpowiednie ubranie na liturgię (spódnica, długie spodnie) i na różne warunki pogodowe (kurtka, sweter, pełne buty, buty sportowe), papcie, książeczkę zdrowia, leki , legitymację szkolną …no i rzeczy, które pomogą w duchowym rozwoju: Pismo św., różaniec, śpiewnik… Zdecydowanie prosimy Was Drodzy Rodzice by Dziecko nie zabierało: sprzętu elektronicznego (laptopa, tabletu, mp3, mp4, telefonu)musi przecież odpocząć od tych zabawek…  i ulubionego zwierzaka, bo i on musi odpocząć…

Drogi Rodzicu pamiętaj, gdyby coś niepokojącego działo się Twojej Córce /Synowi (choroba, złamanie, szpital..) natychmiast prowadzący rekolekcje animatorzy-wychowawcy czy ksiądz moderator-kierownik rekolekcji powiadomi Was o tym fakcie. Wy również możecie się kontaktować z prowadzącymi rekolekcje (telefon stacjonarny ośrodka rekolekcyjnego lub tel. komórkowy animatora – wychowawcy  czy ks. moderatora – kierownika, który dostaniecie w liście) tylko pewnie w wyznaczonych godzinach ze względu na odbywające się zajęcia.

Już dziś dziękujemy Wam Droga Mamo  Drogi Tato, że umożliwiacie Waszemu Dziecku wyjazd na rekolekcje oazowe.